مهریه

مهریه در اسلام به عنوان یک حق مالی برای زن است که به واسطه ی عقد نکاح بر گردن مرد واجب می شود آن را بپردازد. مهریه نوعی حق شخصی و عند المطالبه است که در راس دیون مرد قرار دارد. مهر زمانی تمام و کمال به زوجه تعلق می گیرد که رابطه زناشویی (مقاربت) شکل گرفته باشد، در غیر این صورت زوجه تنها مالک نصف مهر است. در این زمان در صورت اجرا گذاشتن مهریه تنها نصف آن را می تواند بگیرد.


برچسب ها: مهریه , وکیل مهریه ,

[ بازدید : 89 ]


ادامه مطلب

[ جمعه 21 تير 1398 ] 15:22 ] [ مهدی سبزی ]

[ ]

انواع طلاق

خانواده یکی از پایه های اصلی هر جامعه ای به شمار می رود. اما متاسفانه امروزه می توان به وضوح افزایش علل طلاق مثل مشکلات اقتصادی، اعتیاد و .. را دید و به طور حتم شاهد افزایش انواع طلاق نیز هستیم. اما واقعا تنها همین ها را باید برای طلاق در نظر داشته باشیم!


برچسب ها: انواع طلاق , طلاق رجعی , طلاق بائن ,

[ بازدید : 88 ]


ادامه مطلب

[ جمعه 21 تير 1398 ] 15:19 ] [ مهدی سبزی ]

[ ]

کمیسیون ماده 100 قانون شهرداری

در ابتدا شاید مفید باشد که این مقدمه کوتاه درباره کمیسیون ماده 100 شهرداری را نیز مطالعه کنید و بعد به تشریح آن بپردازیم: در هنگام ساخت ساختمان و هرگونه عملیات ساختمانی شاید برایتان پیش آمده باشد که به دلایلی همچون مسائل مالی مجبور به امتناع از گرفتن پروانه از شهرداری شده باشید. حتی شاید برخی قوانین شهرداری را نقض کرده باشید. در گذشته این مسائل جرم محسوب می شد و در دادگاه کیفری مورد بررسی قرار می گرفت.


برچسب ها: کمیسیون ماده 100 قانون شهرداری , کمیسیون ماده 100 شهرداری ,

[ بازدید : 101 ]


ادامه مطلب

[ جمعه 21 تير 1398 ] 15:18 ] [ مهدی سبزی ]

[ ]

خلع ید

گفتاری درباره خلع ید: خلع ید از جمله جرائمی است که در دادگاه ها بسیار به چشم می خورد. در دعاوی خلع ید گاهی شخص متصرف آنچنان زیرک و حرفه ای عمل می کند که اگر مالک اصلی دارای وکیل نباشد و یا از آگاهی کافی نسبت به قوانین و طریقه اثبات مالکیت را به درستی نداند، در این نوع دعاوی شکست خورده و حقی ضایع می گردد. گروه وکلا مستر دادیار همواره با ارائه ی مشاوره تلفنی و آنلاین رایگان در خدمت شماست تا مبادا بدون آگاهی اقدامی که به نفعتان نیست را انجام دهید.


برچسب ها: خلع ید ,

[ بازدید : 124 ]


ادامه مطلب

[ جمعه 21 تير 1398 ] 15:16 ] [ مهدی سبزی ]

[ ]

وکیل پایه یک دادگستری

قطعا اگر حتی یک بار هم به دادسراها، دادگاه و به طور کلی مراکز حقوقی و قانونی رفته باشید متوجه زمان بر بودن و دوندگی های آن شده اید و از نردیک شاهد از این دفتر به آن دفتر افراد بوده اید. وکیل پایه یک دادگستری باعث جلوگیری از هدر رفت وقت و راحت تر شدن کارهایتان می شود. البته این ابتدایی ترین خدمات یک وکیل مجرب و مستر دادیار است.

 

برچسب ها: وکیل پایه یک دادگستری ,

[ بازدید : 109 ]


ادامه مطلب

[ جمعه 21 تير 1398 ] 15:14 ] [ مهدی سبزی ]

[ ]

انحصار وراثت

انسان ها جامعه ای اجتماعی دارند و اجتماع نشانه ی مجموعه ای از روابط است. یکی از این روابط انحصار وراثت است. موضوعیت انحصار وراثت در بعضی از مواقع می تواند منجر به جدل ها و بروز اختلافاتی در میان افراد شود. به همین دلیل در اسلام قوانینی در این باب تعیین شده است که این قوانین اسلام در قوانین کشور به عنوان مصداق و قانون آمده اند. این قوانین می توانند به بروز نیامدن این مشکلات و جدل ها کمک فراوانی کنند.در این مقاله از مستر دادیار این موضوع را مورد بررسی قرار داده ایم.


برچسب ها: انحصار وراثت ,

[ بازدید : 84 ]


ادامه مطلب

[ جمعه 21 تير 1398 ] 15:13 ] [ مهدی سبزی ]

[ ]

فروش مال غیر

فروش مال غیر  همانطور که از اسمش پیداست فروش مالی است (چه منقوق و چه غیر منقول) که متعلق به شخص دیگریست! بله تعجب هم دارد علارقم این که طبق قانون، عرف و فقه هر شخص مالک هر آن چیزی است که به او تعلق دارد و فرقی هم نمی کند مال ارث باشد یا خریده شده باشد و یا… . می توان حدس زد حال اشخاصی که مثلا به مسافرت رفته ان و وقتی باز می گردند می بینند که خانه شان به فروش رفته است. این عمل انتقال مال غیر نام دارد. برای آشنایی تمام نکات فروش مال غیر از وکلای مستر دادیار مطالب زیر را مورد توجه قرار دهید.

برچسب ها: فروش مال غیر ,

[ بازدید : 91 ]


ادامه مطلب

[ جمعه 21 تير 1398 ] 15:11 ] [ مهدی سبزی ]

[ ]

تصرف عدوانی

اگر با دادگستری سر و کار داشته باشید قطعا از پیچیدگی قوانین تصرف عدوانی و خلع ید و دردسر های آن ها شنیده اید.البته لازم به نگرانی نیست مستر دادیار پشتیبان شماست. افراد سود جو همیشه در کمین بهترین فرصت برای بدست آوردن اموال و دارایی هایی هستند که می توانند با کمترین دردسر و بدون زحمت صاحب آن شوند. حتی اگر متعلق به شخص دیگری باشد.


برچسب ها: تصرف عدوانی ,

[ بازدید : 100 ]


ادامه مطلب

[ جمعه 21 تير 1398 ] 15:09 ] [ مهدی سبزی ]

[ ]

اجرا گذاشتن مهریه

اجرا گذاشتن مهریه قطعا از حقوق عرفی، شرعی و قانونی زن است. این حق زمانی جدی گرفته می شود که زوجین در زندگی مشترک دچار تنگنا هایی می شود و متاسفانه زندگی آن ها به سمت انواع طلاق (طلاق عاطفی، طلاق توافقی و..) می رود. مهریه مال معین و یا چیزی است که در عقد نکاح بر ذمه مرد قرار می گیرد و در صورت مطالبه زن، وی مکلف به پرداخت آن می باشد. در این زمینه می توانید از مشاوره رایگان تلفنی و آنلاین مستر دادیار نیز استفاده کنید.

برچسب ها: اجرا گذاشتن مهریه ,

[ بازدید : 93 ]


ادامه مطلب

[ جمعه 21 تير 1398 ] 15:06 ] [ مهدی سبزی ]

[ ]

حضانت فرزند

حضانت فرزند موضوعی است که بیشتر پس از طلاق مطرح می شود. حضانت در لغت به معنای پروراندن است و از کلمه حضن به معنای پهلو گرفته شده است. اما در اصطلاح حقوقی؛ ولایتی است بر کودک یا دیوانه، به منظور تربیت و پرورش وی و انجام اموری که به مصلحت اوست. در این مقاله از مستر دادیار سعی کرده ایم به طور کامل به مراحل قانونی، شرایط حاضن و… بپردازیم.

برچسب ها: حضانت فرزند , مستر دادیار , وکیل حضانت ,

[ بازدید : 122 ]


ادامه مطلب

[ جمعه 21 تير 1398 ] 14:55 ] [ مهدی سبزی ]

[ ]

ساخت وبلاگ
خشکشویی آنلاین بستن تبلیغات [x]